16.7 C
marți, 30 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Inter Milano a învins pe FC Barcelona

Fotbal: Inter Milano a învins pe FC Barcelona

Internazionale Milano, la care fundaşul român Cristian Chivu a intrat în repriza secundă, a câştigat, marţi seara, cu scorul de 3-1 (1-1), partida jucat[, pe teren propriu, în faţa echipei spaniole FC Barcelona, în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor, informează uefa.com.

Golurile gazdelor au fost marcate de Sneijder '30, Maicon '48 şi Milito '61, în vreme ce reuşita echipei catalane a fost semnată de Pedro '19.

La Inter, internaţionalul român Cristian Chivu a intrat pe gazon în minutul 73, în locul fundaşului brazilian Maicon.

Inter: 12. Julio Cesar – 13. Maicon (26. Chivu '73), 6. Lucio, 25. Samuel, 4. Zanetti – 8. T. Motta, 19. Cambiasso, 27. Pandev (5. Stankovici '56) – 22. Milito (45. Balotelli '75), 10. Sneijder, 9. Eto'o. Antrenor: Jose Mourinho.

FC Barcelona: 1. Valdes – 2. Daniel Alves, 5. Puyol, 3. Pique, 19. Maxwell – 6. Xavi, 16. Busquets, 15. S. Keita – 10. Messi, 9. Ibrahimovici (22. Abidal '61), 17. Pedro. Antrenor: Josep Guardiola.

Cartonaşe galbene: Eto'o '12, Stankovici '82 / Busquets '45+1, Puyol '51, Pique '60, Keita '68, Alves '83.

Partida retur va avea loc, miercuri, 28 aprilie, la Barcelona.